7. A ve Světě záchranářů

Tři kroky pro život

Dne 21.2. 2022 žáci 7. A navštívili Svět záchranářů v Karlových Varech, kde měli možnost naučit se, jak pomoci člověku v nouzi. Tato organizace pořádá besedy pro žáky různých škol.

Pro novorolské návštěvníky byl připraven zajímavý a poučný program. Organizátoři rozdělili žáky na dvě skupiny. Nejdříve se žáci dozvěděli, jak mohou poskytnout první pomoc zraněným osobám, a to při dodržení zásady “tří kroků pro život”:

1) Rozhlédni se!

2) Reaguj!

3) Rozmýšlej!

Žáci se proměnili v záchranáře a zraněné osoby. Tak mohli na vlastní kůži zažít, jaké to je, když se ocitnou v nebezpečné situaci.

Vyzkoušeli si ošetření:

• zraněné osoby při pádu ze žebřin
  • masivního krvácení
  • stavu bezvědomí a také zlomeniny stehenní kosti.

Na figurínách měli možnost provést resuscitaci.

Na závěr si žáci vyzkoušeli simulovaný hovor na dispečink záchranné služby, kdy poskytovali první pomoc u osoby s diabetem.

Žákům se naučná beseda velmi líbila a ocenili, že se naučili, jak pomoci a poskytnout první pomoc zraněnému člověku.

Autoři: žáci 7. A