Do kina nejen za zábavou

Po dvouleté covidové pauze se do kina Drahomíra v Karlových Varech vrátil Mezinárodní filmový festival dokumentárních filmů Jeden svět. Naše škola je pravidelným návštěvníkem tohoto festivalu. Letos zhlédli žáci vyšších ročníků prvního stupně a všichni žáci stupně druhého dokumenty především s tématikou sociální a ekologickou. Promítané filmy jsou vybrány s ohledem na věk diváků. Po každém filmu následuje neformální debata se zkušenými moderátory o daném společenském tématu. I letos byly naše děti organizátory festivalu pochváleny za aktivitu a umění diskutovat. Dokumentární filmy o lidských právech nejsou pro naše žáky novinkou. Ve vybraných předmětech jsou dokumenty dětem ve škole pravidelně představovány v rámci aktivity Učíme s filmem. Zhlédnutí filmu a následné rozhovory přispívají k rozvoji vnímání skutečností v globálních souvislostech.