AJAX pro čtvrťáky

Beseda s Policií ČR probíhala v knihovně v Nové Roli. Žáci ze 4.B se zde setkali s policistkou v uniformě, která jim v úvodu rozdala zápisníky se psem Ajaxem, blok a tužku. Poté je požádala, aby si do Ajaxovo sešitu vyplnili své osobní údaje a napsali telefonní číslo alespoň na jednoho ze svých rodičů.

Následovala diskuze na téma znalosti důležitých telefonních čísel. Mimo jiné měla i záludné otázky, jako například:

„Co byste udělali v případě, že budete potřebovat sehnat pomoc sobě nebo někomu jinému a nebudete mít u sebe telefon?“

Další téma besedy bylo oblečení policistů.  Policistka se ptala, jestli žáci ví, jaké jsou druhy policejních uniforem. V jakých můžeme vidět psovody nebo policisty na koních, v jaké můžeme potkat policistu na ulici, jaké jsou uniformy pro slavnostní příležitosti?

Přednáška žáky velmi zaujala. Všichni se ochotně zapojovali do diskuze. Už teď se těší na další setkání.