Škola v přírodě – putování po Jizerkách

Naši druháci vyrazili poznávat přírodu a krásu Jizerských hor.

Jako svůj cíl si vybrali Bedřichov, který je proslaven dálkovým lyžařským během „Jizerská padesátka.“ Ubytovali se v apartmánech Eva, odkud se pak denně vydávali na nejrůznější výlety. Navštívili například kostel sv. Antonína Paduánského s křížovou cestou, v lanovém parku si vyzkoušeli, jak jsou zdatní ve zdolávání výškových překážek a také měli možnost poměřit síly na horolezecké stěně. Též se vypravili po stopách zakleté dívky Štěpánky v tzv. Zeleném putování za tajemstvím stromů. Součástí této cesty byla i Mravenčí stezka lemovaná dřevěnými sochami zvířat vyskytujících se právě v této lokalitě. Vyšplhali na rozhlednu Královka odkud měli překrásný výhled do okolí. Jelikož se Bedřichov nachází kousek od Liberce, nechyběla ani návštěva Babylonu. Zde měly děti nabitý program, neboť na ně čekal IQ PARK  a také nově otevřený Funpark. 

Školandu si všichni náramně užili. Byl to krásný týden, který jsme mohli společně strávit. 

Mgr. Dagmar Schlapáková, Eva Švejdová