Velikonoce se školou

Na škaredou středu proběhl v naší škole velikonoční projekt. Žáci 1. stupně se však v letošním roce neseznamovali jen s českými tradicemi, ale i s těmi anglickými. Při této příležitosti tak zjistili, jak se Velikonoce slaví ve Velké Británii, seznámili se s novou slovní zásobou a naučili se anglickou písničku i choreografii. Děti si prošly celkem šesti stanovišti a celou akci završil tzv „Egghunt“ – tedy hledání barevných velikonočních vajec, na jehož konci na zúčastněné čekala sladká odměna.

Žáci 2. stupně měli možnost výběru mezi 9 dílnami, které si pro ně připravili jednotliví vyučující. Mohli si tak připomenout, proč Velikonoce slavíme, jaké zvyky a tradice s nimi souvisí. Dozvěděli se také, jak svátky jara probíhají v jiných zemích, mohli si vyrobit velikonoční dekoraci, v učebně chemie provést pokusy s vajíčkem či se v tělocvičně rozpohybovat při aktivitě Chyť vajíčko.