Čtvrťáci v Lokti

Žáci 4.A a 4. B navštívili hrad Loket, kde si prohlédli výstavu korunovačních klenotů, seznámili se s historií hradu a měli možnost prozkoumat i zdejší vězení pro provinilce. Ve skupinkách jsme vyplnili pracovní list, kde jsme si zopakovali učivo vlastivědy.
Výlet se všem moc líbil.

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE

4. květen byl velký den pro naše prvňáčky. Po zvládnutí všech písmenek ve Slabikáři byli pozváni do místní knihovny, kde byli slavnostně pasováni na rytíře řádu čtenářského. Všichni složili slavnostní slib, že se budou ke knížkám chovat hezky a s úctou. Potom již dostali knížku pro prvňáčky o Dubínkovi. A samozřejmě také svou průkazku do knihovny. To bylo radosti, když si všichni mohli půjčit svou první knížku. Tak snad jim ta chuť ke čtení vydrží co nejdéle.

ČARODĚJNICE VE ŠKOLE

Na konci dubna se i v naší škole objevili čarodějnice a čarodějové. Děti z prvních tříd měly svůj celodenní projekt, při kterém zažily spoustu legrace. Učily se čarovat, míchaly kouzelné lektvary, luštily tajné zprávy a pro čarodějnici Agátu namíchaly dokonce elixír mládí. Všem to moc slušelo.