Den Země

V pátek 22. dubna se po světě slaví Den Země. Naše škola uctila svou matičku Zemi celoškolní akcí ve středu 27. dubna. Učitelé a žáci 8. a 9. tříd si připravili několik stanovišť, která byla umístěna v lese při cyklostezce do Mezirolí a na školním dvoře. 1. až 7. třídy pak chodily po jednotlivých stanovištích, plnily úkoly a odpovídaly na otázky. Žáci si zkoušeli filtraci vody, orientaci na mapách a plánech, hledání kešek, poznávání stromů a živočichů, třídění odpadků, vytváření výtvarných děl z přírodnin, házení šišek na cíl, přechod po laně a zdravovědu. Za splnění úkolu obdrželi indicie a následně ze všech získaných indicií dedukovali konečné slovo, které souviselo s přírodou. Za splnění obdržela třída originální diplom. Zvláštním stanovištěm byla lesní oplocenka, v níž si po instrukcích od novorolského lesníka Luboše Doležala každý žák zasadil strom. Mezi plněním úkolů a sázením stromků pak jednotlivé třídy chodily po Nové Roli a blízkém okolí a sbíraly pohozený odpad, kterého se bohužel postupně nahromadí dost, neboť někteří lidé jsou nezodpovědní a zřejmě nechápou, že máme jen jednu Zemi, která není nekonečným odpadištěm.