Trénování paměti

Jak lépe pracovat s pamětí? Jak co nejvíce využívat svou paměť? Otázky, které si někdy položil každý z nás. Žáci 6. A už ví, jak toho dosáhnout. Spoustu tipů a rad jim během přednášky předal trenér paměti Ing. Aleš Procházka. Žákům se snažil ukázat, jak si učení ulehčit a zároveň si toho co nejvíce zapamatovat.
Žáci si pomocí různých aktivit a technik procvičovali práci s pamětí. Vyzkoušeli si tvorbu asociací nebo tvoření paměťových cest. Důležitou součástí celého procesu byl také test učebních stylů, na základě kterého se žáci dozvěděli, jaký učební typ jsou.
Poděkování za spoustu nových poznatků patří panu Procházkovi a také Klubu přátel školy, který přednášku zorganizoval.

Setkání s ilustrátorem

Zajímavé setkání zažili žáci z 6. A a 8. A. V městské knihovně se zúčastnili přednášky  známého ilustrátora dětských knížek Adolfa Dudka. Ten jim zábavnou formou ukázal, jak se dají  pomocí čtyř základních tvarů jednoduše tvořit ilustrace. Žáci však nezůstali jen u poslouchání, ale sami si vyzkoušeli ilustrování. Kreslili například město, krajinu nebo člověka. Svým neotřelým přednesem dokázal pan Dudek všechny zaujmout a také rozesmát.