Hasenpokal

Dne 19.9.2022 pořádala naše škola další ročník Hasenpokalu – turnaje pro základní školy z Toužimi, německého Breitenbrunnu a Nové Role. Děvčata šestých ročníků soutěžila v přehazované a kluci si zahráli malou kopanou. Všechny zápasy přinesly zajímavou podívanou, reprezentanti a reprezentantky se snažili o maximální výkony a nejlepší výsledky. Obě soutěže nakonec dopadly stejně:

1. místo ZŠ Toužim
  2. místo Goethe – Schule Breitenbrunn
  3. místo ZŠ Nová Role

Přednáška o archeologii

16. září 2022 zamířila 6.A do karlovarského muzea na setkání s archeologem. Žáci si vyslechli povídání o tomto oboru zkoumajícímu lidské hmotné pozůstatky, prohlédli si různé exponáty, z nichž některé si mohli i prozkoumat přímo v ruce. Exkurze slouží jako praktický doplněk k hodinám týkajících se úvodu do dějepisu.

Varyba 5.A

V pátek 23. září jsme se vydali s velrybou Varybou poznávat Karlovy Vary. I když se naše putování nazývalo “ Tentokrát jen tak“, opět jsem  na naší cestě poznali zajímavá místa a zákoutí karlovarských lázeňských lesů, o kterých jsme dosud nevěděli.
Hana Tomanová