Velké putování 2. B s velrybou Varybou 2021

Začátek školního roku a předpověď počasí vhodná na turistický výlet nás inspirovala k návštěvě Karlových Varů a putováním s velrybou Varybou. Tentokrát to bylo za moudrým Karlem, loveckými psy a dámou v růžovém. Seznámili jsme se s tím, jak to bylo s nalezením léčebných pramenů a založením světoznámých lázní Karlovy Vary. Našli jsme dvě ze tří soch Karla IV. v Karlových Varech, prohlídli jsme si lázeňské domy na Staré louce a procházkou od Císařských lázní kolem Grandhotelu Pupp jsme došli lesem až k Vyhlídce Karla IV. a zpět k zastávce lanovky na rozhlednu Diana. Četli jsme si zajímavosti a plnili úkoly. Některé je potřeba splnit až v klidu s tužkou a pastelkami, a tak vše dokončíme až ve škole.

Žáci 2. B, tř. uč. M. Voláková