Třetí třídy na toulkách

V pondělí 27.9. vyjely společně třetí třídy do Lázeňských lesů v Karlových Varech. Vlaky jsme se přepravili až do Doubí a potom už pěšky směrem na Sv. Linhart. Tam jsme započali naše putování svačinou. Po ní jsme pokračovali podél obory a pozorovali jsme zvěř na krmelištích. Děti viděly převážně daňky a jeleny siky. Povídali jsme si o jejich způsobu života, krmení i dělení podle pohlaví a věku.

Všichni jsme ocenili, že nám počasí dopřálo příjemnou teplotu bez deště, slunce a tedy bez komárů a much. Myslím, že jsme si to všichni hezky užili a určitě si takový den ještě letos zopakujeme.

Biostatek Valeč

V pátek 24. 9. 2021 se třídy 4. A a 4. B zúčastnily exkurze biostatku ve Valči. Žáci se aktivně zapojili do krmení ovcí a odrostlých jehňat. Byli seznámeni s chovem ovcí. Vyzkoušeli si plstění ovčí vlny. Všem se velmi líbilo skákání do sena. Z výletu jsme odjížděli plni nových vědomostí a  vzrušujících zážitků.