Putování s velrybou Varybou 2022

A je to tady! Velryba Varyba nás opět pozvala do Karlových Varů na velké putování. Letos se koná již 15. ročník. Ani my – prvňáčkové jsme si toto putování nenechali ujít.  Tentokrát vedla cesta od Dvořákových sadů, lázeňskými lesy až na rozhlednu Diana. Trasa měřila 5 km. Podařilo se nám splnit všech 15 úkolů. Výlet byl úžasný a už se těšíme na další ročník.

Žáci z 1. A

Škola v přírodě 4.A a 4.B

Od 20.6. – do 24. 6.2022 třídy 4. A, a 4. B prožily příjemný pobyt ve škole v přírodě v Josefově Dole v Jizerských horách. Po celou dobu jsme měli krásné slunečné počasí, takže jsem uskutečnili všechny výlety, které jsme si naplánovali. Navštívili jsme továrnu na výrobu dřevěných hraček DETOA, prohlédli jsme si zámek Frýdlant. Vyšlapali jsme k vodopádům Jedlová a moc se nám líbilo u musherky Jany Henychové v Horním Maxově – dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o chovu a práci se psy Husky. Se všemi pejsky jsme se mohli pomazlit. Všem se „školanda “ moc líbila.
Učitelky 4. tříd

Jak byla 3.A U Hafíka

Blížil se konec školního roku a s ním spojené výletové dny. Proto jsem dětem navrhla, že jeden z těchto výletů uskutečníme podle jejich přání. Volba padla docela rychle: „Chceme do Varů, do Hafíka“.  Nic tomu nebránilo a tak jsme 24.června ráno vyrazili. Natěšení v nich jen hrálo, a proto když jsme dorazili na místo, domluvila jsem se s paní provozní, že děti budou zřejmě hlasité, ale že je okřikovat nebudu, protože to prostě „muselo ven“ 😊. Paní byla velmi vstřícná a chápavá (zřejmě zvyklá) a tak jsme U Hafíka strávili super dopoledne. Všichni jsme si to maximálně užili a myslím, že jsme zde nebyli naposledy.

Za děti M. Smyslová, TU

Škola v přírodě 3.B

Letošní školu v přírodě jsme strávili v krásném prostředí Bečovské botanické zahrady. Hned po příjezdu jsme vyhnali pavouky ze stanů a zabydleli se. Po výborném obědě nás čekaly „Přírodní dílny v Botance“. S místní lesní žínkou, jsme vyráběli různé přívěšky, samozřejmě z přírodnin. Odpoledne jsme neodolali a skočili do rybníka, jedna paní učitelka nás jistila ze břehu a druhá přímo z vody. Po svačince jsme se vydali na hlubší průzkum zahrady a potom si pohráli na hřišti. Nejlepší to bylo večer, opékali jsme buřtíky, zpívali trampské písně a potmě hráli na schovávanou. Spát se nám chtělo až před půlnocí.  Ráno jsme se vyškrábali na hrad a také  ochutnali bečovskou zmrzku. Na závěr jsme se museli pochválit, jak jsme to bez maminek pěkně zvládli.

Šikulové z 3.B