“Skorostudenti” v Krajské knihovně Karlovy Vary

Dny, ve kterých deváťáci očekávají výsledky přijímacích zkoušek, patří mezi nejvypjatější dny v posledním ročníku základní školy. Aby si čekání zkrátili a zároveň si rozšířili obzory, vydali se do místa, kde na návštěvníka ihned po vstupu dýchne příjemné klima, do místa, které mnozí budoucí studenti budou často navštěvovat – do Krajské knihovny Karlovy Vary.

Dramaturgyně pořadů a vzdělávání pro SŠ, Ing. Eva Vodičková provedla deváťáky celou knihovnou, nechyběly informace týkající se registrace, čtenářského konta (rezervace knih, prodlužování výpůjček) a především došlo i na praktickou ukázku vyhledávání knih a poté na první samostatné nalezení zadaného titulu dle údajů v katalogu.

Další částí exkurze byla přednáška o záludnostech mediálního světa. Lektor Mgr. Martin Volný zajímavě žákům představil úlohu médií v každodenním životě, podal návod jak rozpoznat manipulaci, jak se ve světě různých médií orientovat, neztratit. Našim deváťákům patří pochvala za účast v diskusi na téma dezinformace, fake news, kterou ocenil i pan lektor.