Návštěva předškoláků ve škole

Prvňáčci 11. 5. přivítali milou návštěvu. Přišli je totiž navštívit předškoláčci z MŠ v Nové Roli a z MŠ Mezirolí. Děti si pro ně připravily jednoduché školní činnosti z oblasti matematiky a českého jazyka. Měly tak možnost zahrát si na učitele, neboť mladším kamarádům úkoly samy předčítaly, vysvětlovaly a dohlížely na správnost řešení. Nechybělo ani povzbuzování a milá spolupráce. Program pro předškoláky byl zpestřen o práci s IT. V učebně anglického jazyka pracovali s paní ředitelkou ZŠ u interaktivní tabule a v počítačové učebně za pomoci žáků 4. A měli nachystané zábavné didaktické hry na počítačích. Všem se ve škole moc líbilo. Budoucím školáčkům přejeme pohodový start do nového školního roku.

Turistický výlet do Horní Blatné

Jarní počasí vylákalo naši třídu k turistickému výletu do Horní Blatné. Byla to zkouška sportovní zdatnosti a výdrže před plánovaným projektovým dnem. Chůze v terénu do kopce i z kopce, odpočinek u rozhledny a hledání strašidel. Ušli jsme 6 kilometrů. Rozcvička a začátek našich „pochoďáků“. Odměna od hodné Adélčiny babičky – nanuk pro každého – nám všem udělala radost. Už se těšíme na další výlet.

Žáci 3. B, tř. učitelka M. Voláková a AP V. S. Wágnerová