Na Kozodoj za zvířátky

V prvouce jsme se učili o domácích zvířatech, což byl impuls k tomu, abychom navštívili farmu Kozodoj a všechna si prohlédli na vlastní oči. Průvodce Lukáš nám o nich zajímavě vyprávěl, mohli jsme k nim do výběhů a většinu jsme si mohli i pohladit. Nejvíce se nám líbilo u koní. Byl to pro všechny nádherný zážitek.

Exkurze do Ekodepon Černošín

V pátek. 12. 5. se třídy 5. A a . B zúčastnily exkurze do třídírny odpadů Ekodepon Černošín.
Seznámili jsme se zde s pravidly nakládání s odpady a jejich tříděním. Viděli jsme, co všechno se z nich dá vyrobit po jejich recyklaci. Prošli jsme si celým areálem a tak jsme mohli pozorovat, jak se s odpady nakládá.

Osmáci si v Autobahnspiel dojeli pro první místa

Žáci osmých tříd se ve čtvrtek zúčastnili akce Den s němčinou, kterou v Karlových Varech pořádal Goethe-Institut. Během akce měli možnost poznat zajímavou formou německé reálie. S pomocí mapy cestovali do všech 16 spolkových zemí Německa a nejznámějších měst. Na jednotlivých stanovištích plnili zadané úkoly, za jejichž správné vyřešení získávali body.
Našim žákům se podařilo nasbírat nejvíce bodů a obsadili 1. místo hned dvakrát. Gratulujeme!

Shakespeare trochu jinak

Do Západočeského divadla v Chebu se vydali žáci z 6. A a 7. AB. Na představení s názvem Souhrnné dílo Williama Shakespeara se všichni velmi těšili. Během dvou hodin byla žákům představena více jak desítka divadelních her tohoto anglického velikána, ale ve zcela moderním zpracování. Zajímavé bylo už jen to, že herci byli pouze tři a jen muži, kteří se na jevišti vystřídali v různých mužských i ženských rolích. Díky tomu bylo představení opravdu netradiční a velmi vtipné.
Herci byli na konci odměněni velkým potleskem a žáci si odvezli krásný zážitek!

Úspěch v soutěži v angličtině

Naše škola se již podruhé zapojila do soutěže, pořádané v projektu MAP Karlovarsko. Stejně jako v minulém školním roce jsme i letos byli úspěšní. Žák 7. ročníku Jan Hajšman obsadil 3. místo v kategorii žáků 6. až 9. ročníku ZŠ. Nově soutěž finančně podporuje Karlovarský kraj a organizaci zajišťuje Krajské sdružení MAS Karlovarského kraje a MAS Sokolovsko. Letošní ročník byl o propojení jazykových dovedností a ICT. Úkolem bylo natočit video v angličtině na téma Reklama na Karlovarsko. Rozšířila se také působnost soutěže, a to na celé území Karlovarského kraje, takže konkurence byla veliká. Honzovi za účast děkujeme a za naprosto skvělé 3. místo gratulujeme.