ZŠ Nová Role má novou „žačku“ Majorine Lunkuse

Protože dobrých skutků není nikdy dost, rozhodla se ZŠ Nová Role ve spolupráci s  KPŠ adoptovat na dálku novou žačku z africké Ugandy. Jmenuje se Majorine Lunkuse, je jí 13 let a ráda by se jednou stala zdravotnickou pracovnicí. Navštěvuje 7. ročník školy St. Thereza a jejím oblíbeným školním předmětem je přírodopis.
Celý proces adopce začal již na jaře letošního roku. Nejprve bylo totiž nutné získat prostředky. Žáci ZŠ Nová Role tedy vytvořili výrobky, které byly posléze nabízeny na prodej na zahradní slavnosti místní základní školy. Vybraná částka pokryje náklady na vzdělání Majorine po dobu téměř dvou let.
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se na celém procesu adopce podíleli; žákům za jejich aktivitu i nakupujícím za jejich štědrost a ochotu nakupovat pro dobrou věc.

Dušičky a Halloween u nás ve škole

Školní parlament i tento rok připravil pro své spolužáky zajímavou aktivitu na Dušičky a Halloween.

Každá třída společně vytvořila obrázky, fotky či texty k těmto dvěma svátkům. Členové parlamentu z těchto příspěvků vytvořili velké koláže v podobě symbolů těchto dvou dnů, a to dýni a svíčku.

Výsledek se opravdu povedl a koláže byly vystaveny v průchodu mezi pavilony. Díky této společné akci jsme si připomněli, jak a kde tyto svátky vznikly, jaké jsou jejich symboly a zda mají něco společného.

Děkujeme všem za spolupráci.

Parlamenťáci